ANA SAYFA > HABERLER > MEVKA'nın İngiltere Çalışma Ziyareti Tamamlandı
 

MEVKA'nın İngiltere Çalışma Ziyareti Tamamlandı

30 Kasım-06 Aralık 2014 tarihleri arasında İngiltere’ye yapılan çalışma ziyareti programı çerçevesinde Londra, Birmingham, Manchester ve Liverpool şehirlerinde olmak üzere çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi. Uçuşların bir bölümü için THY Konya Müdürlüğü desteği ile gerçekleştirilen programa; Mevlana Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Konya Valisi Muammer Erol, Mevlana Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman, THY Konya Satış Müdürü Ahmet Postallı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsmail Ünver, Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Turgut Yokuş, Konya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Ali Kerem Fidan, Karaman Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Doğan Ali Onuralp ve Muhasebeci Mehmet Özsarıkaya katılım sağladı.

 

Program kapsamında, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), dünyanın en önemli küresel finans ve yatırım ülkelerinden biri olan İngiltere’de iş ve ekonomi çevreleri ile toplantılar gerçekleştirdi.

 

İlk olarak Londra Ticaret Müşavirliğini ziyaret eden heyet, burada Ticaret Müşaviri Aytuğ Göksu ve Ticaret Müşavir Yardımcısı Zeynep Arslan ile görüştü. Görüşmede İngiltere ekonomisi ve Türk-İngiliz ticari ilişkileri hakkında bilgi alındı.

 

Heyetimiz daha sonra Londra’da bulunan Tower Hamlet Belediyesi’nde görülmeler gerçekleştirdi. Kalkınma ajansları ve yatırım destek ofisleri hakkında belediye yetkililerine bilgi verildi. Heyetimiz, buradaki toplantıya katılan Belediye Meclis Üyesi Gulam Robbani ile de önümüzdeki dönemlerde karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi için yapılabilecekler hususunda görüş alışverişinde bulundu.

 

Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç Konya Valisi Muammer Erol başkanlığındaki heyetimizi, büyükelçilik konutunda ağırladı Bu ziyaret çerçevesinde Türk-İngiliz ilişkileri hakkında bilgiler paylaşan büyükelçimize ajansımız ve bölgemiz hakkında da bilgi verildi.

 

İngiltere çalışma ziyaretinin ikinci gününde, Londra Ticaret ve Sanayi Odası ziyaret edilerek, burada Genel Müdür Yardımcısı Peter Bishop ile görüşme gerçekleştirildi. Toplantıda Konya-Karaman bölgesi tanıtımı yapılarak, bölge ekonomisi hakkında detaylı bilgi verildi. Programda, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya ve Karaman özelinde Türkiye ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Londra Ticaret ve Sanayi Odası ile bölgemiz arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çeşitli konular görüşüldü. Bölgemiz Londra’da tanıtımı konusunda Oda’nın çeşitli alanlarda destek vermesi konusunda istişarelerde bulunuldu. İlk aşama olarak düzenli olarak yayımlanan London Business Matters dergisine bölgemizi tanıtıcı bir makale gönderilmesi ve üyelerine bölgemiz hakkında bilgi verilmesi kararlaştırıldı. Önümüzdeki dönemlerde ise oda üyelerinden oluşan bir alım heyetinin Konya ve Karaman’a getirilmesi görüşüldü.

  

Londra Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti sonrasında Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emma Edhem koordinasyonunda, enerji ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren S2S IMI Group Yönetim Partneri Samir Sunbol ve Yönetim Kurulu Üyesi Michael Proffitt ev sahipliğinde gerçekleştirilen öğle yemeği programında iş dünyası temsilcileri ile bölgemizde enerji ve lojistik sektörlerine yönelik bilgi aktarımında bulunuldu.

 

Daha sonra Londra Belediyesi’nin kalkınma şirketi olan London&Partners İç Yatırım Yöneticisi Omar Hassan ile görüşme gerçekleştirilerek kurumların çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Bunun ardından Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası (TBCCI) Başkanı Emma Edhem ve Konya Valisi Muammer Erol başkanlığında yapılan toplantıda oda üyelerine bölgemizin yatırım olanakları ve iktisadi durumu konularında bir sunum yapıldı. Programda yatırımcıları Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya ve Karaman özelinde Türkiye ekonomisi hakkında bilgilendirdi.

 

Günün son programında Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Mehmet Şen ile akşam yemeğinde bir araya gelinerek Londra’daki Türk toplumu ile ilişkilerin geliştirilmesi ve işbirliği olanaklarının artırılması hususunda görüşmelerde bulunuldu. Toplantıya ayrıca Londra Türk Toplumu temsilcileri de katılım sağladı.

 

Program Birmingham Ticaret Ataşesi Tankut Aydın ile toplantı ile devam etti. Toplantıda Birmingham ekonomisi ve işbirliği olanakları hakkında bilgi alındı. Daha sonra ise Birmingham Şehir Konseyi Başkanı Lord Mayor Shafique Shah’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirildi. Toplantıda bölgemiz ve Birmingham arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi için yapılabilecekler istişarelerde bulunuldu.

 

Birmingham ziyareti sonra Walsall’da bulunan Black Country Ticaret Odası ziyaret edildi. Buradaki ziyarette toplantı başlangıcına Black Country Ticaret Odası Politika ve Lobi Birimi Başkanı Bhanu Dhir ve daha sonra ise toplantıya Oda Başkanı Ninder Johal başkanlık etti. Programda ayrıca bir oda üyesi firma yetkilisi yanı sıra Birmingham Ticaret Ataşemiz Tankut Aydın, West Midlands Ticaret Odaları LLP’in Bölgesel Koordinatörü Andrew Smith, UKTI (UK Trade and Investment)’den Uluslararası Ticaret Danışmanı Paul Keeling, Black Country Ticaret Odası Üyelik Birimi Başkanı Lisa Nicholson da katılım sağladı. Bölgemiz ve Ajansımız hakkında Konya YDO Uzmanı Ali Kerem Fidan tarafından bir sunu gerçekleştirildi. Ziyaret sonucunda Ticaret Odaları’nın üyelerine Konya-Karaman bölgesi hakkında detaylı bilgiler paylaşılarak, tanıtım yapılması ve İngiliz işadamlarına ilk aşamada tele konferans yöntemi ile bilgi verilmesi hususunda mutabık kalındı. Konya-Karaman bölgesi ile İngiltere arasındaki karşılıklı ticaretin arttırılması amacı ile ilerleyen aşamalarda ticari heyetlerin Konya ve Karaman’ı ziyaret etmeleri kararlaştırıldı.

 

Birmingham’ın ardından Manchester’a geçen heyet burada ilk olarak Manchester Yatırım Ajansı MIDAS ile bir toplantı gerçekleştirildi. Burada MIDAS İş Geliştirme Direktörü Daniel Storer’in sunuları ardından Bölgemiz ve Ajansımız hakkında Konya YDO Uzmanı Ali Kerem Fidan tarafından bir sunu gerçekleştirildi. Programda yatırım destek ofisleri ve kuruluşun yapısı hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Buradaki programın ardından Manchester Şehir Konseyi Başkanı Lord Mayor Susan Cooley’e nezaket ziyaretinde bulunuldu.

 

Manchester programında son olarak Manchester Metropoliten Üniversitesi’nde bağlı Gıda Araştırma Merkezi ziyaret edildi ve merkezin çalışmaları hakkında Teknik Proje Yöneticisi Colin Rodgers’den bilgi alındı.

 

Daha sonra ise Manchester şehrinin turizm bilgi merkezi olan Manchester Visitor Information Centre ziyaret edildi.

 

Programın son durağı olan Liverpool’da yer alan Liverpool Ticaret Odası ziyaret edildi. Burada Uluslararası Ticaret Direktörü Andy Snell ile görüşüldü. Toplantıda Konya-Karaman bölgesi tanıtımı yapılarak, bölge ekonomisi hakkında detaylı bilgi verildi. MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman ve heyetimiz, Liverpool Ticaret Odası ile gerçekleştirilebilecek çalışmalar ve Bölgemizle ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çeşitli konular görüşüldü. Bölgemiz Liverpool’da tanıtımı konusunda Oda’nın çeşitli alanlarda destek vermesi konusunda istişarelerde bulunuldu. İlk aşama olarak odanın yayımladığı süreli yayına bölgemizi tanıtıcı bir makale gönderilmesi ve üyelerine bölgemiz hakkında bilgi verilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca bölge tanıtımında katkı sağlamak amacıyla oda üyelerine telekonferans yöntemiyle bir sunum yapılması ve önümüzdeki dönemlerde ise oda üyelerinden oluşan bir alım heyetinin Konya ve Karaman’a getirilmesi görüşüldü.

 

Son olarak Liverpool Belediyesi’nin kalkınma şirketi olan Liverpool Vision ziyaret edildi. Burada IFB (Uluslararası İş Festivali 2016) Direktörü Ian McCarthy, kurumu ile ilgili bir sunu gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda başta IFB 2014 ve IFB 2016 olmak üzere kurumun çalışmaları hakkında ve yetkililere bölgemiz ekonomisi ve ajansımızın çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Programda ayrıca Liverpool bölgesinin planlama çalışmaları hakkında bilgi alındı.

 

Resmi ziyaretlerini tamamlayan heyet 06 Aralık 2014 Cumartesi günü yurda döndü.
DİĞER HABERLER
» TeknoGirişim Dersleri Başlıyor
» ENHANCER Projesi KOBİ Hibe Programı Bilgilendirme Toplantısına Davet
» ENHANCER Projesi Hibe Programları Çevrimiçi Bilgilendirme Toplantıları Daveti
» "TİM KOBİ İhracat Seferberliği Konya" Programına Davetlisiniz
» "Çalışan Buluşları, Patent ve Faydalı Model" Bilgilendirme Seminerine Davetlisiniz
» “Tarımda Girişimcilik, Teknoloji ve Girişimcilik Destekleri” Online Seminerine Davetlisiniz
» "Bireysel Katılım Sermayesi Ve Mavi Okyanus Melek Yatırım Ağı" Seminerine Davetlisiniz
» “Hazine Arazilerinde Yatırımcılar İçin Fırsatlar” Seminerimize Davetlisiniz
» "KOSGEB Destekleri Bilgillendirrme Toplantısı"na Davetlisiniz
» "Uluslararası İşgücü ve Çalışma İzinleri Bilgilendirme Semineri"ne Davetlisiniz
» “Aile Şirketlerinin Geleceğe Ulaşmasında Aile Anayasasının Önemi” Online Seminerine Davetlisiniz
» “Ticaret Bakanlığı İhracat Odaklı Destekler Bilgilendirme Toplantısı” Webinarı Düzenlendi
» "Ticaret Bakanlığı İhracat Odaklı Destekler Bilgilendirme Toplantısı"na Davetlisiniz
» “TÜBİTAK Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Webinarı Düzenlendi
» TÜBİTAK Destekleri Bilgilendirme Toplantısına Davetlisiniz
» “Şirket Ortaklıkları, Birleşmeleri ve Satın Almaları” Online Seminere Davetlisiniz
» “Endüstriyel ve Ticari Kuruluşlar İçin Güneşten Elektrik Üretimi” Online Seminere Davetlisiniz
» Tek Tıkla Yatırım: yatirimadestek.gov.tr Hizmete Açıldı
» “Firmalar İçin İhracat Yolculuğu” Online Söyleşiye Davetlisiniz
» "Facebook ve Instagram Reklamları Eğitim Programı"na Davetlisiniz
» “SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)” Eğitimine Davetlisiniz
» "Aile Şirketlerinde Kurumsallaşmanın Önemi" Webinarı Düzenlendi
» “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşmanın Önemi” Webinarına Davetlisiniz
» Girişimcilerimiz “InvestOnBoard” Platformunda Yer Aldı
» MEVKA COVID-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Hibe Destek Programı
» Koronavirüs Salgını İle Mücadeleye Katkı Vermek İsteyen Sanayicilerimiz İçin Anket
» COVID -19 Mücadele Kapsamında KOSGEB ve TÜBİTAK Destek Programları
» Yatırım Teşvik Rehberi Güncellendi
» Tarım ve Hayvancılık Destekleri Rehberi Güncellendi
» Ar-Ge, İmalat ve Teknoloji Destekleri Rehberi Hazırlandı
» Hollanda Pazarında Ticari Fırsatlar Paneli Düzenlendi
» Dünya Demiryolu Sektörü 2021'de Konya'da Buluşuyor
» Hollanda Pazarında Ticari Fırsatlar Paneline Davetlisiniz
» Konya Tarım Fuarı 2020, Mart Ayında Kapılarını Açıyor
» Türkmenistan Pazarında Ticari Fırsatlar Paneli Düzenlendi
» Türkmenistan Pazarında Ticari Fırsatlar Paneline Davetlisiniz
» İmalat Sanayii Alt Sektörlerinde Sektörel Kaynak Verimliliği Rehberleri Hazırlandı
» 14.Türk-Arap Ekonomik İşbirliği Zirvesi'nde Konya Tanıtıldı
» Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Ön Başvuru Süresi Uzatıldı
» Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Program Başladı
» 4.Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi'ne Stantlı Katılım Sağlandı
» Konya İli Tarım ve Hayvancılık Destekleri Rehberi Güncellendi
» Yöresel Peynirler Kars Buluşması’na Stantlı Katılım Sağlandı
» Ereğli’de “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Düzenlendi
» Çumra’da “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Düzenlendi
» Beyşehir’de “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Düzenlendi
» Yöresel Peynirler Kars Buluşması Katılım Duyurusu
» Ereğli Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Daveti
» Çumra Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Daveti
» Beyşehir Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Daveti
» INNOPROM Uluslararası Endüstriyel Ticaret Fuarı’na Stantlı Katılım Sağlandı
» Konya Yatırım Destek Ofisi, Diplomatlara Konya Tarımını Anlattı
» Innoprom Uluslararası Sanayi Fuarına Katılım Hakkında Duyuru
» Konya'da Düzenlenen “Geleceği İnşa Eden Fuarlar"a Stantlı Katılım Sağlandı
» 13.Türk-Arap Ekonomik İşbirliği Zirvesi'nde Konya Tanıtıldı
» "Teknoloji Yatırımcısı Akademisi" Düzenlendi
» MAKTEK Konya 2019 Fuarı’na Stantlı Katılım Sağlandı
» Teknoloji Yatırımcısı Akademisi'ne Davetlisiniz
» Güney Afrika Cumhuriyeti Pazarında Ticari Fırsatlarr Paneli Düzenlendi
» Güney Afrika Cumhuriyeti Pazarında Ticari Fırsatlar Panelimize Davetlisiniz
» Konya Tarım Fuarına Yurt Dışından Katılım Sağlayan Konuklarımız için Gala Programı Düzenlendi
» 17. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarına Stantlı Katılım Sağladık
» MEVKA, ITB Berlin Turizm Fuarı’nda Bölgeyi Tanıttı
» Malezya Pazarında Ticari Fırsatlar Paneli Düzenlendi
» Malezya Pazarında Ticari Fırsatlar Panelimize Davetlisiniz
» KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcıları Belirlendi
» Sfax (TUNUS)-Konya İkili İş Görüşmeleri Programı Düzenlendi
» Sfax/TUNUS-Konya İkili İş Görüşmeleri Programına Davetlisiniz
» THY İşbirliğiyle Konya’da “InvestOnBoard” Tanıtım Seminerleri Düzenlendi
» Karapınar'da “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Düzenlendi
» Endonezya Pazarında Ticari Fırsatlar Paneli Düzenlendi
» Endonezya Pazarında Ticari Fırsatlar Panelimize Davetlisiniz
» Karapınar “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Daveti
» 17.MÜSİAD EXPO’da Konya Yatırım Ortamı Tanıtıldı
» 12.Türk-Arap Zirvesi'nde Konya Tanıtıldı
» 2.Türk-Yemen İş Forumu: Konya-Karaman ve İkili İş Görüşmeleri Düzenlendi
» İmalatçı ve İhracatçı Firmalar Tek Adreste
» Yemen-Konya İkili İş Görüşmeleri Programına Davetlisiniz
» Gulmim Oud-Noun/FAS-Konya İkili İş Görüşmeleri Programı Düzenlendi
» Yatırımcılara OSB'lerde Yer Tahsisinde %100'e Varan İndirim
» Guelmim Oud-Noun/Fas-Konya İkili İş Görüşmeleri Programına Davetlisiniz
» Aile Şirketlerinde Yönetim ve Kurumsallaşma Paneli Düzenlendi
» Aile Şirketlerinde Yönetim ve Kurumsallaşma Panelimize Davetlisiniz
» Konya 3.Savunma Sanayi Zirvesi ve Tedarikçi Günleri'ne Stantlı Katılım Sağlandı
» Yabancı Yatırımcılar İçin Türk Vatandaşlığı Kolaylaşıyor
» Dakhla-Konya İkili İş Görüşmeleri Programı Düzenlendi
» Dakhla/Fas-Konya İkili İş Görüşmeleri Programına Davetlisiniz
» Yatırımcılara OSB'lerde Yer Tahsisinde %80'e Varan İndirim
» Konya Endüstri Zirvesi'ne Stantlı Katılım Sağlandı
» Türkiye-Afrika Ekonomi Forumu ve İkili İş Görüşmeleri Programı Düzenlendi
» TURAB Expo’da Konya Yatırım Ortamı Tanıtıldı
» TURAB Expo’ya Stantlı Katılım Sağlandı
» Konya Gayrimenkul Fuarı’na Katılım Sağlandı
» HESTOUREX 2018 Fuarı'nda Konya ve Karaman’ı Tanıtıldı
» “Tek Durak Ofis” Hizmetimiz Konya Tarım Fuarı'nda Tanıtıldı
» Konya-Körfez Ülkeleri İş ve Yatırım Zirvesi Düzenlendi
» Konya Tarım Fuarı'na Stantlı Katılım Sağlandı
» Konya-Körfez Ülkeleri İş ve Yatırım Zirvesine Davetlisiniz
» Konya İl Yatırım Komitesi Kuruldu
» Konya’da Alınan Yatırım Teşvik Belgelerinin 5 Yıllık Analizi
» MEVINO Projemiz Ödüle Layık Görüldü
» Brüksel’de Konya Yatırım Ortamı Tanıtıldı
» “Tek Durak Ofis” Hizmeti Kapsamında İlk Firma Kuruldu
» “Konya Yabancı Sermayeli/Ortaklı Firmalar Buluşması” Düzenlendi
» Türk-Arap Ekonomik İşbirliği Zirvesi"nde Konya Tanıtıldı
» "Türk-Arap Ekonomik İşbirliği Zirvesi"ne Stantlı Katılım Sağlandı
» Konya Yabancı Sermayeli/Ortaklı Firmalar Buluşması Daveti
» Birleşik Arap Emirlikleri’nde "Konya Yatırım Ortamı" Anlatıldı
» WAIPA Genel Kurul Toplantısına Katılım Sağlandı
» Mısır- Konya İkili İş Görüşmeleri Programı Düzenlendi
» Konya KOBİ Bilgi Pazarı Düzenlendi
» Konya Devlet Destekleri Bilgilendirme Programına Davetlisiniz
» Mısır-Konya İkili İş Görüşmeleri Duyurusu
» Katar Pazarında Ticari Fırsatlar Paneli Düzenlendi
» Ereğli’de “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Düzenlendi
» Katar Pazarında Ticari Fırsatlar Paneline Davet
» Otomotivin Geleceği ve Cazibe Merkezi Konya Paneli Düzenlendi
» Ereğli Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Daveti
» Seydişehir’de “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Düzenlendi
» Otomotivin Geleceği ve Cazibe Merkezi Konya Paneline Davet
» Süt İşletmeleri Saha Çalışması ve Kümelenme Potansiyeli Anlatıldı
» Yenilenebilir Enerji Panelinde Enerji Potansiyelimiz ve YDO Anlatıldı
» Seydişehir “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Daveti
» Ilgın’da “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Düzenlendi
» Ilgın “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Daveti
» Beyşehir’de “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Düzenlendi
» Yenilenebilir Enerji Paneline Davet
» “Knowledge Forum on FDI” Programı Tamamlandı
» Beyşehir “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Daveti
» Akşehir’de “Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” Düzenlendi
» “B2B Tractor Konya-Uluslararası İkili İş Görüşmeleri” Düzenlendi
» “Melek Yatırım Ağları Konya Buluşması” Paneli Düzenlendi
» Akşehir Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Daveti
» Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Konya’da Buluşuyor
» “B2B Tractor Konya-Uluslararası İkili İş Görüşmeleri" Duyurusu
» “Melek Yatırım Ağları Konya Buluşması” Paneli Düzenleniyor
» TÜDER Üyelerine MEVKA ve YDO Anlatıldı
» Yenilikçi Düşünme ve İş Fikri Geliştirme Atölyesi Tamamlandı
» Yatırım Teşvik Sistemi Rehberi Hazırlandı
» "Konya-Körfez Ülkeleri İş Dünyası Buluşması" Düzenlendi
» Körfez Ülkeleri İkili İş Görüşmelerine Davetlisiniz
» BAE Şarika Ticaret ve Sanayi Odası Konya Ziyareti
» Genç Girişimcilik Çalıştayı Düzenlendi
» Konya'da "Yeni Türkiye, Yenilikçi Türkiye Zirvesi" Düzenlendi
» Polonya Pazarında Ticari Fırsatlar Paneli Düzenlendi
» “Global Melek Yatırımcı Akademisi” Düzenlendi
» "Melek Yatırımcılık" Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
» Global Melek Yatırımcı Akademisi’ne Davetlisiniz
» Bulgaristan’da Konya Yatırım Ortamı Tanıtıldı
» MEVINO Projemizin Son Toplantısı Bulgaristan’da Düzenlendi
» Yabancı Yatırımcılar İçin Türk Vatandaşlığı Kolaylaşıyor
» "TİKA-Konya İş Dünyası Buluşması" Programı Düzenlendi
» Halka Arz Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
» Afrika-Konya Zirvesi "Stratejik İş Geliştirme Toplantısı" Düzenlendi
» TÜRSİAD Üyeleri İle Buluşuldu
» Konya Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi Çalıştayı Düzenlendi
» Yatırımlara Proje Bazlı Devlet Yardımı
» BİST Özel Pazar, Konyalı Girişimcilerle Buluştu
» S.Ü. Sosyal Bilimler MYO Öğrencileriyle Buluşuldu
» Konya "İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi" Hazırlanıyor
» Karapınar Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) Yarışma İlanı
» Konya-Karaman Yöresel Ürünleri, YÖREX Fuarı'nda Tanıtıldı
» WAIPA 21. Dünya Yatırım Konferansı İstanbul’da Gerçekleştirildi
» MEVKA Yöresel Ürünlerini YÖREX 2016'da Tanıtacak
» Konya ve Karamanlı Firmalara, BİST Özel Pazar'a Üyelik İnidirimi
» Bilişim, Yazılım ve Teknoloji Alanlarında Tedarik Çalışması Başlatıldı
» Konya ve Karaman, Japonya'da Tanıtıldı
» Konyalı Girişimciler Yatırımcılarla Buluşuyor
» United Today; Moving Forward With Confidence
» Konya İnovasyon Buluşması Düzenlendi
» Akören Ai Rıza Ercan MYO’da Gençlerle Buluşuldu
» İran Pazarında Ticari Fırsatlar Paneli Düzenlendi
» Coğrafi İşaretler, Türkiye Uygulamaları ve Konya Deneyimi Paneli Düzenlendi
» Ilgın MYO’da Gençlerle Buluşuldu
» Sermaye Piyasaları Yoluyla İşletmeler İçin Finansman Yöntemleri Paneli Düzenlendi
» Singapur Büyükelçisi’ne “Konya Yatırım Ortamı” Anlatıldı
» Konya'da KONTARKÜM-HAYMAK Buluşması Gerçekleştirildi
» MÜSİAD Seydişehir’de “Konya Yatırım Ortamı” Tanıtıldı
» MÜSİAD Hessen’de “Konya Yatırım Ortamı” Tanıtıldı
» Latin Amerika’da Ticari Fırsatlar Paneli Düzenlendi
» 7 Dilde KONYA Tanıtım Kitabı Hazırlandı
» Yükselen Pazar: Kuzey Afrika Paneli Gerçekleştirildi
» Singapurlu TEMASEK’ten Konya’ya Ziyaret
» Dünya Bankası RICA Proje Ekibinden Konya'ya Ziyaret
» İKB Üye Ülkelerine Yönelik Tecrübe Paylaşım Programı Tamamlandı
» “Serbest Bölge” Toplantısı Gerçekleştirildi
» Hollanda Heyeti’ne “Konya Yatırım Ortamı” Anlatıldı
» Konya-KKTC İşbirliği Çalıştayı Düzenlendi
» Bolco Group’tan Konya'ya Yatırım İçin Ziyaret
» Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı’ndan Ziyaret
» Karapınar’da Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Düzenlendi
» “Konya Ekonomi Forumu” Düzenlendi
» Konya Endüstri Zirvesi 2015 Fuarı’na Stantlı Katılım Gerçekleştirildi
» China Huaneng Group’tan Ziyaret
» Konya Tarım 2015 Fuarı’na Stantlı Katılım Gerçekleştirildi
» Katar İkili İş Görüşmeleri Programı Tamamlandı
» TÜMSİAD Berlin Şubesi’nde Konya Tanıtıldı
» MEVKA, ITB Berlin Fuarı’na Katıldı
» Ereğli’de Girişimcilik Eğitimi Sertifika Programı Düzenlendi
» Meram'a Yeni Bir "Sanayi Bölgesi" İçin Çalışmalar Başladı
» TOBB Konya GGK Gala Gecesi Düzenlendi
» Konya OSB’leri Sorun Analizi Ön Sonuç Raporu Hazırlandı
» Liverpool ve Sefton Ticaret Odası Web Sitesinde Bölgemiz Tanıtıldı
» Derbent’te “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” Sertifikaları Dağıtıldı
» ITB Berlin Fuarı 2. İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
» ITB Berlin Fuarı İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
» ABD Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı'ndan MEVKA'ya Ziyaret
» MEVKA'nın İngiltere Çalışma Ziyareti Tamamlandı
» Tunuslu İşadamları İle B2B Programı Gerçekleştirildi
» 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı'na Standlı Katılım Gerçekleştirildi
» İkili İş Görüşmelerine Davetlisiniz
» Selçuk TTO Patent Proje Pazarı Gerçekleştirildi
» MEVKA, WTM Londra 2014 Turizm Fuarı'na Katıldı
» OECD Economic Surveys: Turkey 2014'te Konya ve MEVKA Yer Aldı
» Danimarkalı Basın Mensuplarından MEVKA Konya YDO'ya Ziyaret
» Konya YDO’dan MÜSİAD Konya Şubesi’ne Ziyaret
» Yatırım Destek Ofisleri İstişare Toplantısı Tamamlandı
» İspanyol Seyahat Acentelerinden Konya'ya Ziyaret
» "Türkiye İçin Yükselen Pazar: RUSYA" Paneli Düzenlendi
» PANELE DAVET Türkiye İçin Yükselen Pazar: RUSYA
» "Patent Proje Pazarı", Buluş Sahiplerini ve Yatırımcıları Davet Ediyor
» Taşkentli ve Hadimli Girişimci Adaylarına KOSGEB Programı
» Ekonomi Bakanlığı'ndan MEVKA'ya Ziyaret
» İranlı Tur Operatörleri İle Buluşuldu
» Konya YDO, Ankara'da Çeşitli Temaslarda Bulundu
» Çumra OSB'nin Yatırımcıları İle Buluşuldu
» Yatırım Teşvik Rehberimiz Güncellendi
» Konya OSB'leri Sorun Analizi Çalıştayı Gerçekleştirildi
» Yatırım Teşvik Rehberi 2014 Yayınlandı
» Cezayir İş Gezisi Programı Tamamlandı
» Konya Sanayisi Nükleer Zirve'de Anlatıldı
» Konya YDO Konya Tarım Fuarı'na Katılım Gerçekleştirdi
» 42 Konya TV'ye Canlı Yayın Konuğu Olundu
» WAIPA’nın Merkezi İstanbul'a Taşınacak
» Konya YDO'dan Yabancı Temsilciliklere Ziyaret
» Konya Karaman-Mumbai Yatırım ve Ticaret Forumu
» Konya Karaman-Hindistan Yatırım ve Ticaret Forumu ve B2B
» ICCI Enerji Fuarı'nda Yerimizi Aldık
» YDO'lar SOLAREX Fuarı'ndaydı
» YDO'lar Körfez Sermayesi İle Buluştu
» Fransa Çalışma Ziyareti gerçekleştirildi
» Aşağı Saksonya Heyeti'nden Ziyaret
» Brezilya Büyükelçiliği'nden Ajansımıza Ziyaret
» Konya'da Alınan Teşvik Belgelerinin 4 Yıllık Analizi
» Moskova Helal Expo'da Bölgemizi Tanıttık
» MEVKA ICCI 2013'de Yerini Aldı
» Nükleer Santrale Ekipman Üretebilirim Diyorsanız
» MEVKA-DEİK Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı